Asociacija. B. Sruogos g. 7, Vabalninkas, Biržų rajonas. Tel. 8 610 80 140, el. paštas: vabalninko.bendruomene2@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 302633484
Apie bendruomenę
Naujienos
Projektai
DARYK IR DALINKIS
Vabalninkas žemėlapyje
Apie Vabalninką
Fotogalerija
Skelbimai
Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2017
Archyvas
Parama bendruomenei
Nuorodos

Visos teisės saugomos
© 2012 – 2020 RL. Vabalninkas
Svetainė atnaujinta
2020 m. rugpjūčio 24 d.
 
BENDRUOMENĖS VEIKLA

Palinkėjimas nueinantiems tautodailės metams

Vabalninko bendruomenės vardu visus norėtume pasveikinti su artėjančiomis šventėmis ir palinkėti, kad jus visus aplankytų Kalėdinė šviesa ir mūsų sukurtos vaizdo dovanos. Tegul jos nors krašteliu paliečia jūsų širdis.
Praėjusio šimtmečio pradžioje susiformavo tradicija eglutę laikyti: Kalėdų, dovanų ir namų puošmenos simboliu.
Kad apeiginė eglutė – Kalėdų prasminis ženklas – rodo tradicija, jog eglutę parnešti, puošti turėjo tik kūčių dieną. Išpuoštą eglutę laikė nuo Kalėdų pirmos dienos iki trijų karalių ryto. O puošė eglutę paprastais namuose gamintais žaislais. Išpuošta eglutė reiškė pilnatvę, sėkmę.
Mes šiemet papuošėme vilnos ir siūlo darbeliais, kuriuos pagamino Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos būrelio „Kraitė“ mokiniai.



Šalia eglutės dovanos – įvairių rankdarbių ekspozicijos.
Čia pat – Dalės Markutienės vilnos pusnyse išsivaikščioję maži ir dideli veltiniai, šlepetės, riešinės. Galbūt iš pasąmonės klodų vidinis noras vis dar pažaisti ir užpildyti gyvenimą įstabia pasaka ir atvedė Dalę į magišką, nepaprastą vilnos pasaulį.
Ingos Vaitiekaitės siuvinėti paveikslai žavi subtilia nuotaika. Jos kūriniuose atsispindi metų laikai, meilė mamai, ryšys su draugais, ateities fantazijos.
Ritos Bieliakienės vašku marginti margučiai kaip paprotinės dailės kūriniai žavi savo spalva, taiklia ranka išpieštais raštais, simbolizuojančiais šeimos ir tautos tradicijas.
Zena Švainauskienė pateikia tradicines riešines. Jos žavi savo spalva, raštų įvairove, subtilumu. Vienspalvės, sodrių spalvų: juodos, rudos, vyšninės, žalios, mėlynos, violetinės. Siuvinėtos baltais ir spalvotais karoliukais.
Ritos Trapikienės darbai – tekstilės meno gaminiai, atlikti nėrimo būdu, žavi jos pačios kurtais unikaliais raštais, kruopščia atlikimo technika.
Vydo Vareikos šaukštai unikalūs savo raštais. Skirtingi, išmarginti augalų, gyvūnų, geometrinių figūrų motyvais darbai džiugina akį. Šaukštai dažnai išdrožti ne šiaip sau, o konkretiems įvykiams paminėti.
Viktoro Mirošničenko šaukštai – subtilūs, atrodo, skleidžiantys muzikinius garsus. Kiekvienas kitoks – nepakartojamas, trapus.
Petras Juška parodai pateikia kaukes. Jo kaukėse nuotaika perkelta į medį, atspindėta drožinio veide. Kartais atrodo, kad jo kaukės atspindi patį autorių.




Galbūt mums kaip bendruomenei ir nepavyks tapti stipriu etnokultūriniu centru, puoselėjančiu tradicinius amatus, tautodailę, tačiau noras, kad amatai ir tautodailės dirbiniai nebūtų užmiršti, gyvas mumyse. Svarbu, kad tai neliktų tik muziejuose, tik edukacijose. Svarbu, kad išliktų mūsų širdyse bei atmintyje.
Palydint nueinančius 2020-uosius tautodailės metus, norisi palinkėti, kad kuo daugiau mūsų bendruomenės ir mūsų krašto žmonių papildytų tautodailininkų, amatininkų gretas – taip išsaugodami savo krašto savitumą. Visiems gražių ir saugių švenčių.



Štai ir baigėme vykdyti Vabalninko bendruomenės įtinklinimo projektą „Prisijungusi Lietuva“ BŪK ŠIUOLAIKIŠKAS – DARYK IR DALINKIS.
Įvykdžius visas veiklas, buvo numatyta tai pristatyti vabalninkiečiams fotoparodoje. Tuo tikslu įsigyta ir sumontuota pakabinimo sistema. Baigiamasis renginys – viso projekto pristatymas vyko kartu su parodos atidarymu. Renginio metu pristatėme renginio veiklas, nuveiktus darbus, atnaujintą bendruomenės internetinę svetainę www.vabalninkas.puslapiai.lt bei Facebook paskyrą.



Dalyvavimas konkurse paskatino bendruomenės narius ,jaunimą, senjorus, naudotis skaitmeniniais įrenginiais, internetu. Organizuojant įvairias veiklas, informacija skelbiama bendruomenės facebuko paskyroje „Vabalninko bendruomenė“, ir Internetinėje svetainėje www.vabalninkas.puslapiai.lt. Projekto dėka daugiau bendruomenės narių susikūrė asmeninę facebook paskyrą, pradėjo domėtis ir sekti bendruomenės veiklą Vabalninko bendruomenės svetainėje. Šiuo sudėtingu laikotarpiu saugodami save ir kitus, neišeidami iš namų gali ir galės dalyvauti bendruomenės gyvenime ir veikloje.



Projektas „BŪK ŠIUOLAIKIŠKAS – DARYK IR DALINKIS“

Vabalninko bendruomenė garsi amatininkais ir tautodailininkais. Todėl veiklos bendruomenėje vyksta nuolat.
2020 metais BENDRUOMENĖ dalyvauja konkurso „PRISIJUNGUSI LIETUVA“ projekte „BŪK ŠIUOLAIKIŠKAS – DARYK IR DALINKIS“.




Jau 2020 m. vasario pabaigoje – kovo pradžioje amatų meistrė Zita Kumpelienė su Vabalninko gimnazijos moksleiviais dalyvavo tarptautinėje Užgavėnių kaukių parodoje Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazijoje ir grįžo su padėkos raštais.
Dalinamės gražiais darbais ir įvertinimais.



Dalyvaujame projekte „Prisijungusi Lietuva“

Vabalninko bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vabalninko struktūriniu padaliniu. Šiais metais kartu dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva“.
Bendruomenės tarybos narė bibliotekininkė Asta Brazdžiūnienė pasiūlė parašyti projektą „Prisijungusi Lietuva“. Mūsų idėjos neliko nepastebėtos ir buvo apdovanotos piniginiu prizu. Jau kovo mėnesį pradėjome ruoštis įgyvendinti projekto veiklas. Pirmoji buvo margučių marginimas ir Velykų medžio puošimas. Ieškojome naujų įdomių idėjų, kad margučiai ilgiau išsilaikytų lauke. Tautodailininkas Vydas Vareika ištekino medinių kiaušinių. Mums teliko juos papuošti.



Įsigaliojus karantinui, mūsų planų įgyvendinimas pasikeitė visapusiškai. Tačiau rankų nenuleidome. Dirbome, kaip ir visi, nuotoliniu būdu (margučių marginimas namuose).
Šią idėja tobulinsime ir plėsime kitais metais. Tikėtina, jau prie bendro stalo ir su daugybe naujų idėjų. Dalinamės kiaušinių marginimo vaizdeliais iš namų ir galutiniu darbo rezultatu.
O šią gražią dieną išlikime optimistais ir būkime sveiki!

2020 m. balandis

Biržų rajono kaimo bendruomenių sąskrydis Gaižiūnuose

Tradiciškai kiekvienais metais Biržų rajono kaimo bendruomenės renkasi į sąskrydį. Šiais metais šis renginys vyko Gaižiūnų kaime.
Nuo pat ankstaus ryto Gaižiūnuose šurmuliavo rajono bendruomenių atstovai, rengėsi savo kiemelius. Vienas kiemelis buvo gausesnis, kitas kuklesnis, bet kiekviename buvo įdėta daug šilumos, darbo, pastangų. Sąskrydyje dalyvavo tiek senbuvės bendruomenės, tiek visų laukiami naujokai – Šiekštininkų bendruomenės delegatai.
Renginys prasidėjo tradiciniu vėliavos pakėlimu, kurią įnešė Biržų rajono bendruomenių sąjungos tarybos delegatai: pirmininkė Vida Jasinevičienė, nariai Vabalninko bendruomenės pirmininkė Dalia Strautinienė, Smilgių kaimo bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė, sportinės veiklos entuziastas vabalninkietis Vydas Vareika.


Seniūnijos komanda

Šventę paįvairino senovinių automobilių „Ekipažas“ paradas. Sveikinimo žodžius tarė Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, žemės ūkio ministerijos LEADER ir žemdirbių asociacijos centro direktorė Lina Gumbrevičienė, Lietuvos Respublikos seimo nariai Viktoras Rinkevičius ir Audrys Šimas, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, vicemerė Irutė Varzienė.
Visi negailėjo gražių padėkos žodžių bendruomenių pirmininkams, bendruomenių nariams už jų darbą, atsidavimą. Buvo apdovanotos 10 ir 15 metų jubiliejus švenčiančios bendruomenės. Sąskrydžio dalyviai galėjo dalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse. Nugalėtojai apdovanoti padėkomis ir prizais.
Sąskrydis baigėsi… Liko linksmi ir šilti prisiminimai. Išsiskyrėme iki kitų metų…

2017 m. rugpjūčio 26 d.

Kaimo bendruomenių sąskrydis Karklėje

2017 m. birželio 17-19 dienomis Karklė visus kvietė į visos Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį. Oras buvo palankus. Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungai atstovavo gausus būrys dalyvių (tautodailininkai, amatininkai, sportininkai, muzikantai ir kt).




Mūsų kiemelį puošė amatininkų, tautodailininkų darbai, gėlės, skanūs tradiciniai aukštaitiški valgiai. Kiemelyje netilo muzika, dainos. Sąskrydžio dalyviai galėjo dalyvauti ir edukaciniuose vilnos verpimo, sauso vėlimo, karšimo užsiėmimuose.
Vabalninką MLKS 2017 atstovavo gausus būrys Vabalninko bendruomenės, Vabalninko seniūnijos bendruomenių atstovų, Vabalninko kultūros centro kapela ir ramongalietis Eduardas Juknevičius.

Ir vėl Sekminės...

Sekminės šiemet Petro ir Danutės Aukštikalnių ūkyje kvietė visus į šventę jau 18-ą kartą. Vėjuotas penktadienis nesugadino šventinės nuotaikos. Į šventę rinkosi svečiai, rėmėjai, draugai, pažįstami. Netrūko nei sveikinimų, nei atrakcijų, nei geros nuotaikos visiems. Svečius linksmino ir renginį vedė žymi atlikėja Donalda Meiželytė.



Visus viliojo įvairios varžybos: smiginys, žolės ir malkų pjovimas, šaudymas, jojimas ir kt. Veikė mūsų ir Meilūnų bendruomenės kiemeliai, Sauliaus Obolevičiaus, Kęstučio Valentinavičiaus užeigėlės. Šventės dalyvius vaišinome šašlykais, sriubomis, košėmis, kiaušiniene. Tetralizuotas karvių išgynimas į laukus Danutės ir Petro Aukštikalnių ūkyje jau tapo tradicija, kurios neįmanoma pamiršti ir praleisti. Tai šventė, pramoga, atrakcija, geras laikas…

2017 m. birželio 6 d.

Norėjosi, kad visiems būtų geriau

Gimiau ir užaugau Vabalninke. Vabalninkas visada man buvo ir liks mielas miestelis. Čia prabėgo mano vaikystė, jaunystė. Baigusi Vabalninko Balio Sruogos vidurinę mokyklą (dabartinę Vabalninko Balio Sruogos gimnaziją), įstojau į Vilniaus kooperacijos kolegiją. Baigusi mokslus tikrai netikėjau, kad grįšiu į Vabalninką. Bet taip susiklostė likimas. Sutikau draugą Gintarą. Grįžau, pradėjau dirbti Vabalninko kooperatyve ekonomiste, sukūrėme šeimą. Gimė du vaikučiai. Dukrai Mildai jau 26-ri, sūnui Donatui – 22-eji. Duktė baigė medicinos mokslus – odontologė, sūnus mokosi A. Stulginskio universitete, kartu su tėčiu ūkininkauja.
Užaugus vaikams, kaip sakoma, mamai pritrūko užsiėmimo. Norėjosi kažką veikti. Miestelyje reikėjo judesio, naujovių. Reikėjo kažko, kas pakeistų nusistovėjusį miestelio lėtą ritmą. Pradėjo kirbėti mintis apie Vabalninko bendruomenės kūrimą. Daug buvo pamąstymų, kas būtų, jei būtų. Įkūrėme iniciatyvinę grupę. Porą metų galvojome, svarstėme. Neturėjome lyderio, kuris imtųsi vadovo pareigų. Visi žinojome, kad šis darbas ne šiaip sau. Tai darbas, pareikalausiantis daug jėgų, laiko, aišku, ir lėšų. Po ilgų apmąstymų, palaikant vyrui, sutikau imtis šių pareigų. Sutikau gal ir todėl, jog norėjau, kad gimtame miestelyje pagyvėtų gyvenimas. 2011 m. balandžio 30 d., per Vabalninko miesto gimtadienį, įkūrėme Vabalninko bendruomenę. Kalbų buvo įvairių. Vieni juokėsi, kiti ėjo pasižiūrėti iš smalsumo, treti palaikė. Šiandien norėčiau visiems padėkoti. Reikėjo ir reikia visada visko – ir stiprios komandos, ir pagalbos, ir spyrio, kad eitum pirmyn, ir apkalbų, kad suprastum, kad eini priekyje…
Vabalninko gyvenimas tikrai pagyvėjo įkūrus Vabalninko bendruomenę. Projektų ir geranoriškų bendruomenės narių pagalbos dėka, bendri miestelio kultūriniai renginiai įgavo daugiau atspalvių. Per šešerius gyvavimo metus sukūrėme jaukius namus, įrengėme patalpas amatams vystyti ir plėtoti. Bendruomenės namuose taip pat įrengta maisto ruošimo virtuvėlė. Amatų patalpose vyksta amatininkų, tautodailininkų, kitų miestelio darbščių ir gabių gyventojų darbų parodos. Organizuojame mezgimo dienas viešumoje, edukacinius amatų užsiėmimus. Bendruomenės virtuvėlėje ruošiame tradicinį aukštaitišką maistą miestelio ir rajono renginiams. Taip pat joje vyksta Neformalaus vaikų švietimo būrelio „Tradicinis maistas“ veikla. Stengiamės, kad mūsų miestelyje atgytų ir gyvuotų kultūrinės tradicijos, kad visi gyventojai pajustų bendruomenių veiklos naudą ir reikalingumą. Turime tradicinius bendruomenės renginius – tai Užgavėnių šventė, bendruomenės sporto šventė, padėkos vakaras metų pabaigoje, kurio metu apžvelgiame nuveiktus metų darbus, kitų metų planus.

Bandysime filmuotis Dainuoja mūsų „Saulala“
Dirba mažieji virėjai Verda tradiciniai mūsų skryliai

Mūsų aktyvumą, veiklą ir pastangas pastebėjo Biržų rajono bendruomenių sąjunga ir pernai pristatė Panevėžio apskrityje Vabalninką Mažosios Lietuvos kultūros sostinės (MLKS) vardo nominacijai. Mažosios kultūros sostinės siekia, kad kultūrinis gyvenimas klestėtų visoje Lietuvoje. Norima, kad būtų puoselėjama kultūra ir menas miesteliuose, kad tai būtų kaip atsvara didmiesčių kultūrai, kad kuo daugiau verslininkų ir kultūros atstovų imtųsi iniciatyvos gaivinant savo krašto kultūrinį gyvenimą, skleidžiant turiningą kaimo bendruomenių patirtį. 2016 m. rugsėjo 16 – 18 dienomis Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių prisistatymas. Vykome ir mes, vabalninkiečiai, pristatyti savęs ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai. Bendravome su kitų regionų Mažosiomis Lietuvos kultūros sostinėmis, vilniečiais, Vilniaus svečiais. Mūsų tautodailininkai Vydas Vareika ir Viktoras Mirošničenko pristatė medžio darbus ir demonstravo drožybą, tradicinių amatų meistrė Zita Kumpelienė pristatė veltinius, šiaudinius sodus, demonstravo juostų audimą, tautodailininkė Vitenė Repšienė pristatė margučius. Dalinomės informacija apie Vabalninko lankytinas vietas, švietimo ir mokymo įstaigas, supažindinome visus su Vabalninko krašto tradicijomis, šventėmis. Koncertinę programą pristatė Vabalninko B. Sruogos gimnazijos šokėjai, kultūros namų kapela ir duetas. Šis vardas mums ne tik garbė ir džiaugsmas. Šis vardas mums – įpareigojimas, kurį turėsime pateisinti šiais, 2017, metais. Mes gabūs, darbštūs, veiklūs... Iniciatyvų dėka tik augame ir tvirtėjame.

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2017 m. vasario 20 d.


Padėkos vakaras

Prabėgo 2016 metai. Kaip ir kiekvieni metai, jie buvo gražūs, įdomūs, prasmingi... Davė jie mums tikrai daug. Davė gerų pamokų, išmokė suprast, užjaust, pajaust ir dirbt... Dirbt kartu, komandoje.
2016 metais vykdėme Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „Atraskime save kūrybinėje veikloje“. Šio projekto tikslas buvo sujungti žmones per amatus. Veiklų turėjome daug. Galėjome ir pakeliauti, ir pasportuoti, ir dalyvauti vėlimo, mezgimo pamokose... Bendruomenės virtuvė taip pat vykdė veiklą. Buvo verdamos aukštaitiškos sriubos, kuriomis vaišinome įvairių švenčių dalyvius, kepami kibinai ir kiti aukštaitiški patiekalai. Bendruomenės virtuvėlėje veikė tradicinio maisto neformalaus vaikų švietimo būrelis, kuriam vadovauja mokytoja Zita Kumpelienė.
Vasara suorganizavome poilsinę 2 dienų kelionę į Palangą. Dalyvauta visuose miestelio renginiuose, nepamiršti ir kaimyninių bendruomenių renginiai.
Kaip ir kiekvienais metais, renkamės į vakarą, kurio metu dėkojame visiems bendruomenės nariams, kurie daugiausiai prisidėjo prie visų praėjusių metų renginių, bendruomeninės veiklos. Už 2016 metus turime dėkoti daug kam. Žinome, kad vienas lauke – ne karys. Visada turi būti komanda. Komanda, kuria gali pasitikėti. Komanda, kuri savo pareigas atliks nepriekaištingai, tiksliai.




Pirmiausiai padėkota bendruomenės nariams, kurie daugiausiai prisidėjo prie projekto įvykdymo, nes projektas vyko 8 mėnesius. Dėkota Vidui Jatulevičiui, Gitanai ir Evaldui Levanams, Eglei ir Raimundui Galiauskams, Genovaitei ir Vitui Šipeliams, Daliai ir Rimui Baltrušaičiams, Audronei ir Adolfui Rinkūnams, Zitai Kumpelienei, Dalei Markutienei. Prie šių padėkų dar įteikta 40-čiai bendruomenės narių padėkos už paramą ir pagalbą bendruomenės veikloje.
Ačiū visiems, esantiems kartu.

2017 m. sausio 15 d.

Biržų rajono bendruomenių sąskrydyje

Gražų rugsėjo savaitgalį į Pačeraukštę, į tradicinį bendruomenių sąskrydį skubėjo Biržų rajono bendruomenės, jų atstovai. Dalyvavo daugiau kaip 30 rajono bendruomenių su savo kiemeliais. Renginio metu galėjai ne tik pasivaišinti, bet ir pirkti bei parduoti savo gamybos produktus, prekes. Galėjai dalyvauti ir sportinėse varžybose, pabendrauti, pasišokti.
Mūsų bendruomenės kiemelis vaišino tradiciniais kibinais ir kopūstiene. Amatus demonstravo amatų meistrė Zita Kumpelienė ir tautodailininkas Vydas Vareika.



Šventėje dalyvavo daug svečių, tarp jų – Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, Bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė. Iš jos rankų mums buvo įteikta Vabalninko, kaip Mažosios Lietuvos kultūros sostinės, vėliava.
Visada norisi nors vieną kartą metuose susitikti su bendraminčiais, norisi pakalbėti apie darbus, apie planus ir rezultatus. Sąskrydis – tai renginys, kuris suartina žmones.
Šventė, kaip ir diena, buvo graži, smagi.

2016 m. rugsėjo mėn.

Mažos vasaros atostogos

Vienas iš gražiausių metų laikų – vasara. Kasmet norisi, kad šis metų laikas atiduotų visą save, padovanotų šilumą, šypsenas, nuostabias akimirkas.
Mūsų bendruomenė nutarė šiais metais aplankyti Palangą, Baltijos jūrą. Išvykai pasiruošėme greitai. Virtuvės šeimininkės į kelionę mums įdėjo pintinę kibinų, naminį Elvyros Labakojienės sūrį. Kelionė buvo poilsinė.

Raitom kibinukus Ačiū Elvyrai Labakojienei už skanius sūrius Pirmasis sustojimas Kavytė + kibinukas

Poilsiavome kaip kas norėjo: lankėme muziejus, maudėmės jūroje, dalyvavome įvairiose akcijose atrakcijose. Oras buvo tinkamas mūsų dviejų dienų poilsiui.
Bet viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Grįžome visi pailsėję, linksmi ir laimingi, pasisėmę energijos tolesniems darbams.

2016 m. liepos mėn.

Mezgimo diena viešumoje bendruomenėje

Kiekvienais metais, pažymint mezgimo dieną viešumoje, bendruomenės moterys kartu su šio renginio organizatore amatų meistre Zita Kumpeliene kvietė visus į renginį. Prie bendruomenės namų moterys klausėsi Zitos Kumpelienės pasakojimo apie mezgimo tradicijas, techniką ir naujoves.


Oras buvo puikus, kaip ir nuotaika... Mezgėm kaip kas norėjom: su rankomis, ant rankų, su mezgimo mašinomis. Džiugu, kad kasmet atsiranda vis daugiau norinčių ir nepabūgstančių užsiimti tokia veikla ne patalpoje, o gryname ore.

2016 m. birželio mėn.

Visuotinis susirinkimas

Prabėgę penkeri bendruomenės gyvavimo metai įnešė daug naujovių, veiksmo, darbo ne tik pačios bendruomenės gyvenime, bet ir miestelyje. Net nesitiki, kad prabėgo jau penkeri metai su tada dar buvusiais naujais rūpesčiais, naujomis mintimis, planais. Šiandien rinkomės jau į visuotinį ataskaitinį, rinkiminį susirinkimą. Reikėjo apžvelgti tai, kas padaryta, kas nuveikta, ko pritrūko, kas dar planuose.
Visus bendruomenės narius kvietėme skelbdami rajoniniame laikraštyje „Šiaurės Rytai“, telefonu, internetu. Susirinkimo darbotvarkėje buvo numatyta svarstyti aštuonis klausimus. Pirmiausiai bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė apžvelgė visus penkis jos vadovaujamus bendruomenės gyvavimo metus. Ji paminėjo, kad per šiuos veiklos metus parašyti 7 projektai, iš jų 6 gavo finansavimą: 5 įvykdyti, vienas dar vykdomas. Svarbiausia tai, kad šių projektų dėka sutvarkyti bendruomenės namai, įsigyta baldų, virtuvės įrangos, kompiuterinės įrangos ir kt. Pakeliauta. Aplankytos Anykščių, Plungės, Pasvalio rajono bendruomenės. Susipažinta su jų veikla, gyvenimu. Taip pat aplankyti teatrai, koncertai. Bendruomenėje kiekvienais metais organizuojami du didesni bendruomenės narių susibėgimai – visuotinis susirinkimas ir Kalėdinis vakarėlis, kurio metu aptariami per metus nuveikti darbai.
Bendruomenės narių gretose turime amatų meistrę Zitą Kumpelienę, tris tautodailininkus: Vitenę Repšienę, Vydą Vareiką, Viktorą Mirošničenko. Todėl mūsų bendruomenės namuose įkurtos patalpos amatams demonstruoti, parodoms, edukaciniams užsiėmimams. Vyko tautodailininkės Vitenės Repšienės edukaciniai užsiėmimai, dabar vyksta amatų meistrės Zitos Kumpelienės edukacinės pamokos. Organizuojamos ir vyksta talkos. Jų metu tvarkoma aplinka, vidaus patalpos, malkos. Džiugu, kad bendruomenės nariai negaili nei laiko, nei sveikatos ir dalyvauja talkose. Bendruomenės virtuvėlės moterys mus maitina savo puikiais patiekalais. Dalyvaujame miestelio šventėse, renginiuose, maitiname švenčių dalyvius karšta sriuba, kava, arbata. Taip pat galime pasidžiaugti ir bendruomenę lankančiais svečiais ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Padėką už pasiaukojamą darbą pirmininkei Daliai išsakė bendruomenės tarybos nariai Danutė Brazdžiūnienė ir Adolfas Rinkūnas.

Pirmininkės ataskaita Revizijos komisijos ataskaita Padėka pirmininkei
Atokvėpis Meilūnų bendruomenės artistai Akimirka iš spektaklio AČIŪ virtuvėlės šeimininkėms už nuostabų stalą

Susirinkimo metu taip pat išklausyta revizijos komisijos ataskaita, kurią pristatė Asta Brazdžiūnienė. Ji pristatė, kas šiais metais yra nupirkta už nario mokesčio lėšas, kas iš projektų.
Pereita prie atsakingiausio momento – tai bendruomenės tarybos rinkimų. Susirinkimo pirmininkė pasiūlė buvusius tarybos narius apsispręsti dėl tolesnio darbo. Visi, kas sutiko dirbti toliau, liko taryboje, o vietoje atsisakiusių buvo siūlomi kiti nariai. Taip buvo išrinkta nauja taryba, kurią sudaro Dalia Strautinienė, Adolfas Rinkūnas, Vydas Vareika, Renata Stalionytė, Dalė Markutienė, Asta Brazdžiūnienė, Petras Jurkevičius, Genovaitė Šipelienė, Evaldas Levanas. Bendruomenės tarybos pirmininke išrinkta Dalia Strautinienė, iždininke Kristina Sriubikienė. Revizijos komisijoje šiuos keturis metus dirbs Genovaitė Gabalienė, Genovaitė Manikienė ir Marytė Žiaugraitė.
Baigiamąjį žodį tarė antrai kadencijai išrinkta Bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė. Ji padėkojo visiems ją supratusiems, palaikiusiems, visiems, kurie buvo šalia visus šiuos metus. Viskas, kas padaryta, tai ne vieno žmogaus darbas, tai visų mūsų. Ji palinkėjo visiems stiprybės, šaltų nervų ir drąsiai, draugiškai eiti pirmyn, kurti toliau tai, kas gražu, reikalinga, naudinga.
Pirmininkė visus pakvietė pasižiūrėti mūsų kaimynų meilūniečių kultūros namų dramos kolektyvo komedijos „Moterų kerštas“ ir pasidalinti mintimis, idėjomis prie kavos, arbatos puoduko.

2016 m. gegužės 20 d.

Akcija „Darom 2016“

Kaip ir kiekvienais metais, bendruomenėje pavasarį organizuojame talką „Darom“. Kviečiami visi bendruomenės nariai, taip pat tie, kurie nori savanoriškai prisidėti prie bendruomenės veiklos. Šiais metais talka vyksta keliais etapais. Bendruomenėje yra daug dirbančių žmonių, todėl buvo galima talkoje dalyvauti kada kam patogiau: vieniems po darbo, kitiems savaitgalyje.
Talkos metu valėme langus, duris, vidaus patalpas, grėbėme lapus, vyrai pjovė malkas. Antrame aukšte moterys sutvarkė ir įrengė amatų kambarius. Bendruomenės šeimininkės paruošė puikią, skanią vakarienę. Darbai virte virė. Ačiū šaunuoliams mūsų vyrams. Be jų mes – kaip be rankų.



Dėkojame visiems, kurie surado laiko ir noro dalyvauti talkoje.
Talkos, renginiai, susiėjimai – tai tarsi dalis bendruomenės gyvenimo, dalis jos bendruomeniškumo…

2016 m. balandis

Apžvelkime 2015 metus kartu

Besibaigiantys senieji metai ir artėjantys Naujieji – tai lyg naujas atskaitos taškas, tuo pačiu tinkamas laikas pažvelgti, kas įsimintino su mumis nutiko per šių metų 12 mėnesių. Kur buvome prieš metus ir kokie esame dabar? Tikiu, kad daugelis baigiantis metams apie tai pagalvojame.
2014 metais prasidėjusi bendruomenės namų renovacija peršoko į 2015 metus. Todėl 2015-tus pasitikome tvarkydami bendruomenės namų patalpas. O darbo buvo daug, jei norėjai padaryti taip, kaip tau atrodo gražiau, geriau. Dėkinga esu Renatai, Astai, Kristinai, mūsų vyrams – Vaidui, Gintarui, Faustui, Petrui. Taip pat Danutei, Marytei, Genutei Šipelienei, Aloyzui Savickui, Juliui Mikėnui, Vydui Vareikai, savo Donatui už pagalbą paverčiant šiuos namus tokiais, kokius matome šiandien. Toks buvo sausis.
Vasario mėnuo prasidėjo Užgavėnių švente. Kaip ir kiekvienais metais, mūsų dalyvavimas šventėje renginiui suteikė daugiau atspalvių. Pratęsdami mūsų Užgavėnių tradiciją, ruošėmės šventei, galvojome, kaip galime save pateikti šiais metais, kad visiems būtų linksma ir įdomu. Bendruomenės kepėjėlės kepė blynus, virė arbatą, kavą. Kiti bendruomenės nariai ruošė vaidinimą. Pasirodėme tikrai neblogai.
Kovo mėnesį baigėme tvarkyti bendruomenės namus, ruošėmės jų atidarymui.
Balandžio mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, organizavome talką „Darom“. Sutvarkėm aplinką, suremontavome malkinę. Ačiū dalyvavusiems talkoje: Onai ir Laimučiui Žiedeliams, Marytei ir Kostui Ruplėnams, Audronei ir Adolfui Rinkūnams, Genovaitei ir Albertui Gabalams, Virgai ir Juliui Puodžiukams, Danutei, Marytei, Genovaitei ir Vitui Šipeliams, Renatai, Astai, Zitai Kumpelienei, Vydui Vareikai, Petrui Jurkevičiui, Algirdui Garbauskui, virtuvės šeimininkėms, kurios mums pagamino nuostabų kūgelį. Šį mėnesį suorganizavome oficialų bendruomenės namų atidarymą. Projekto tikslas buvo įrengti amatų kambarius, sudaryti salygas rengti parodas, organizuoti užsiėmimus. Bendruomenės namų atidarymo dienai buvo sutvarkyti 2 kambariai – amatų parodoms ir darbui, surengta bendruomenės amatų meistrės Zitos, tautodailininkų Vitenės, Vydo, Viktoro darbų paroda.
Balandžio mėnesį miestelį puošėme Velykoms: darėme dekoracijas Velykų tema. Bendruomenėje organizavome renginį „Marginame Velykas su Vitene“. Puiki mokytoja mums papasakojo apie Velykų tradicijas, mokė dažyti margučius vašku.
Gegužės menesį prasidėjo pirmieji vėlimo užsiėmimai, kuriuos vedė amatų meistrė Zita Kumpelienė. Mokėmes velti šlepetes, riešines, apvelti vazas ir kt. Visų renginių metu virtuvėlės moterys Danutė, Marytė, Violeta vaišindavo mus įvairiausiais patiekalais: blyneliais, pyragais, kava, arbata.
Liepos mėnesio pagrindinis renginys buvo Adolfo ir Audronės Rinkūnų organizuota bendruomenės sporto šventė. Joje dalyvavo gausus bendruomenės narių ir jų draugų būrys. Vyko įvairios atrakcijos, įvairių rungčių varžybos. Šventėje netrūko nei linksmumo, nei judrumo. Dalyvavome įvairiose rungtyse, vaišinomės bendruomenės šeimininkių virta sriuba, A. ir A. Rinkūnų šašlykais. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Dėkingi esame šventės rėmėjams sodybos šeimnnkams Audronei ir Adolfui Rinkūnams, Benui ir Kristinai Šipeliams, Rimui ir Irutei Skvireckams, Justui ir Sandrai Kudukiams, Evaldui Levanui, Genei ir Vitui Šipeliams, Vitai Mačinskaitei, Ligitai Levanaitei, Deimantei Steponėnaitei, Danutei ir Petrui Aukštikalniams už visada skanią košę, renginio vedėjai Daliai Baltrušaitienei ir jos vyrui Rimui už renginio įgarsinimą.
Rugpjūčio mėnesį dalyvavome Biržų miesto šventėje. Prisistatėme su seniūnijos bendruomenių kiemeliu. Puikiai pasirodė mūsų bendruomenės amatų meistrė Zita su Dalia, Vydas. Šį mėnesį bendruomenės Facebuko paskyroje buvo organizuotas fotografijų konkursas „Vabalninkas dalinasi vaizdais“. Nugalėtojai buvo apdovanoti bendruomenės įsteigtais prizais. Už šio konkurso organizavimą esu dėkinga Kristinai Sriubikienei.
Rugpjūčio mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, vyksta Vabalninko Žolynės krepšinio turnyras. Pagrindinis šio turnyro iniciatorius ir sporto entuziastas yra bendruomenės narys Vydas Vareika. Turnyrą organizuojame mes, bendruomenė, kartu su seniūnija. Pagrindinis rėmėjas – VET Marketas.
Rugsėjo mėnesį tradicinė Rudenėlio šventė. Ruošėmės jai, puošėmės kiemelį. Audra, Adolfas, Genovaitė, Vytas, Dalia, Antanas, Zita gamino dekoracijas, nepailstančios bendruomenės moterys virtuvėlėje virė, kepė. Visus vaišino sriuba ir Petro Aukštikalnio koše. Už dekoracijas Malūną, Antį ir Ožkelę bendruomenė laimėjo I vietą. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo. Buvo gražu... AČIŪ Jums, kad buvote... AČIŪ už Jūsų paramą, pagalbą, dalyvavimą... Tik jūsų dėka kiekvienais metais tokios šventės būna vertos dėmesio. Vabalninko vaikučius į bendruomenės namus pakvietė LABAI teatras iš Vilniaus. Buvo pristatytas muzikinis spektaklis – žaidimas „Gintaro šalies paslaptys“.


Metus lauktas Kalėdų stebuklas vėl atkeliavo į Vabalninką. Ir vėl kepėme sausainius, bandeles, virėme arbatą, kavą. Ačiū kepėjoms: Danutei, Marytei, Violetai, Onutei, Stasei, Renatai. Buvo paskelbtas konkursas – pagaminti dekoraciją Baltos Kalėdos. Mūsų miestelio aikštė pasipuošė 13 gražių dekoracijų. Pagal atskiras nominacijas dekoracijos – nugalėtojos buvo apdovanotos bendruomenės padėkos raštais ir Birutės Kazlauskienės megztomis baltomis kojinėmis. Pagrindinis šio šventės rėmėjas buvo Lietuvos Respublikos Seimo narys ir bendruomenės krikštatėvis Aleksandras Zeltinis, rėmėjai – Audronė ir Adolfas Rinkūnai.
Noriu padėkoti Audronei Rinkūnienei ir Adolfui Rinkūnui už pagalbą prižiūrint antrus bendruomenės namus – mokyklą. Suprantu, kad darbo ten taip pat įdėti reikia daug, o, norint nors minimaliai juos sutvarkyti, trūksta lėšų. Kai reikalinga, paremontuojamas pastatas ir vėl naudojame. Ačiū visiems tiems, kurie padeda Audronei, visada skuba į pagalbą: Danutei, Marytei, Genovaitei, Evaldui, Almantui, Juliui.
Ačiū Aldonai Šavenienei, Onai ir Laimučiui Žiedeliams, Feliksui Šarauskui už suorganizuotą talką prie antrų bendruomenės namų – mokyklos, Astai, Medai, Renatai, Kristinai, Petrui, Gintarui – prie Vabalninko bendruomenės namų.
Dėkinga esu mūsų amatų meistrei Zitai už organizuotas edukacines pamokėles ne tik bendruomenės narėms, bet ir kitų seniūnijos bendruomenių atstovėms. Ačiū Juliui Puodžiukui už pradėtą apsaugos sistemos tvarkymą. Ačiū Petrui Jurkevičiui už malkas bendruomenės namams, Gintarui, Vaidui už malkų parvežimą ir iškrovimą, Arvydui ir Virgai Mačinskams už šieną, Jonui ir Genovaitei Manikams už daržoves, Rasytei Stankevičienei už drabužius dekoracijoms.
Gruodžio 27 d. bendruomenės narių vaikučiams nuo 3 iki 12 metų organizuotas renginys su Kalėdų seneliu Centre „AŠJIS“.
Per šiuos metus mūsų bendruomenės namus aplankė Piensaimniekų kooperatyvo kolektyvas (Latvija), viešnia iš Lenkijos, Panevėžio rajono Šilų bendruomenė.
Tarp šių renginių bendruomenėje vyko įvairios paskaitos, kelis kartus per šiuos metus seniūnijos gyventojams buvo tikrinamos akys, dalyvavome miesto šventės renginyje, mūsų bendruomenės atstovai dalyvavo bendruomenių kultūrinėje šventėje „Tai mes“ Kėdainiuose, kaimyninių bendruomenių renginiuose. Ačiū jaunimui, mūsų Adolfui Rinkūnui jaunesniajam, kuris suorganizavo komandą Mieliūnų kaimo sporto aikštyno atidarymo proga. Dalyvavo 2 mūsų komandos ir abi laimėjo prizines vietas.
Ačiū klebonui Povilui Miškiniui, kad visus šiuos metus jis buvo kartu su mumis.
Taip prabėgo mūsų bendruomenėje 2015 metai. Visiems norėčiau padėkoti, kad buvote kartu šiais metais, kad skubėdavote į pagalbą kviesti ir nekviesti. Visada atlikti darbus geriausiai sekasi tada, kai esame būryje, kai esame kartu. O ateinančiais – 2016 raudonosios beždžionės metais – noriu palinkėti: būkite sveiki ir laimingi, mylimi ir gerbiami, drąsūs. Te jokie gyvenimo vėjai nepakeičia Jūsų, turėkite tikslą, vertinkite ir gerbkite šalia esančius. Kiekvienas darbas, padarytas su meilė ir iš širdies (arba iš dūšios), yra reikalingas ir naudingas mūsų bendruomenei. Turim tikrai daug. Noriu, kad viską bendrai ir saugotume, brangintume, augintume...

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2015 metų gruodis


Vasaros sporto šventė Vabalninko bendruomenėje

2015 m. liepos 11 dieną nuo ryto šurmuliavo Audronės ir Adolfo Rinkūnų sodyba. Vyko pasiruošimas bendruomenės organizuojamai Sporto šventei. Buvo statomos pavėsinės, vežamas reikalingas sporto inventorius atskiroms rungtims. Gamta orą žadėjo permainingą, todėl mes ruošėmės visoms situacijoms... Į šventę buvo kviečiami ne tik bendruomenės nariai, bet ir jų šeimų draugai, kaimynai, visi visi, kuriems nesvetimas sportas, judesys.
Vidurdienį sodyboje pasirodė pirmieji dalyviai. Renginio vedėja Dalia Baltrušaitienė kvietė visus registruotis. Visiems atvykusiems buvo įteikta legenda-aprašymas. Šios užduoties atlikimas leido geriau susipažinti su šventės aplinka. Atlikę šią užduotį, dalyviai galėjo rinktis sporto rungtis, kuriose norėjo išbandyti savo jėgas: smiginio, meškeriojimo, rankų lenkimo, žiedų mėtimo, šaudymo, virvės traukimo, estafetėse ir kt. Visko buvo: geros nuotaikos, puikių rezultatų, trumpų lietaus pertraukų, kurios leido atsikvėpti tarp rungčių, kartu paragauti bendruomenės šeimininkių skanios sriubos ir Senelių Danutės ir Petro Aukštikalnių firminės košės, sodybos šeimininkų Audronės ir Adolfo Rinkūnų šašlykų. Pertraukėlių metu dalyviams buvo duota užduotis sugalvoti pavadinimą šeimininkų sodybos tilteliui, jungiančiam tvenkinį, kuriame žydėjo daugybė nuostabių, įvairiaspalvių lelijų.





Šventės dalyvių registracijos žiniaraštis parodė tokią statistiką: registruotų dalyvių skaičius – 99. Vyriausiam dalyviui 88 metai, jauniausiam – 2 metai. Daugiausiai dalyvių per 30 metų. Garbingiausias šventės svečias – klebonas Povilas Miškinis.
Šventė tikrai neprailgo. Rezultatai atskirose sporto rungtyse buvo susumuoti tik vakarop. Nugalėtojams ir prizininkams įteikti bendruomenės tarybos pirmininkės Dalios Strautinienės padėkos raštai, rėmėjų dovanos. Dėkojame šventės finansiniams rėmėjams Benui Šipeliui, Justui Kudukiui, Rimui Skvireckui, Feliksui Šarauskui. Padėkos kepurės įteiktos daugiausiai prie šventės organizavimo ir pasiruošimo prisidėjusiems Evaldui Levanui, Genei ir Vitui Šipeliams, Vitai Mačinskaitei, Ligitai Levanaitei, Deimantei Steponėnaitei, Danutei ir Petrui Aukštikalniams už visada skanią košę, sodybos šeimininkams Audronei ir Adolfui Rinkūnams už nuostabią aplinką šventei, renginio vedėjai Daliai Baltrušaitienei, įgarsintojui Rimui Baltrušaičiui už šventės vedimą.
Šventė pavyko… Gal todėl, kad joje buvo tie, kuriems nesvetimas judesys, sportas… Tie, kuriems norėjosi būti kartu, pabendrauti, pailsėti nuo kasdieninių darbų.

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2015 m. liepos 16 d.


Akcija „Darom“

2015 m. balandžio 13 dienos pavakarę Vabalninko bendruomenės nariai, neabejingi švarai ir tvarkai, gausiai rinkosi į talką. Šiais metais prie „Darom“ akcijos prisijungti sugalvojom anksčiau, nes savaitgalį rengėme renovuotų bendruomenės namų atidarymą. Talkos metu sutvarkėme aplinką prie bendruomenės namų: suvežėme ir išskirstėme žvyrą, surinkome šiukšles, vyrai suremontavo bendruomenei priklausančią malkinę, nuvalėme bendruomenės namų langus, sutvarkėme vidaus patalpas.

Talka Po talkos

Kol būrelis bendruomenės narių darbavosi lauke, virtuvėlėje sukosi moterų kompanija. Jos ruošė ir kepė visiems talkininkams kugelį su spirgučių, grybų padažu. Po talkos sėdome visi ragauti šio skanaus patiekalo.
Dėkojame visiems, kurie atrado laiko ir noro dalyvauti talkoje.

2015 m. balandžio 15 d. 

Kalėdinis stebuklas aplankė Matą

Prieš keletą metų vabalninkiečiui Matui Puodžiukui diagnozuota sunki, nepagydoma liga – I tipo cukrinis diabetas. Nuo tada mažajam Matui kasdien buvo reikalingos insulino injekcijos. Tokių ligonių gyvenimą smarkiai pagerina insulino pompa. Kadangi berniuko šeimai ji buvo per brangi, į pagalbą suskubo Vabalninko bendruomenė, paskelbusi akciją „Padėkime mažajam Matui džiaugtis gyvenimu“. Bendruomenės vardu buvo atidaryta Matui sąskaita. Akcijos metu tvirtai įsitikinome, kad žmonės tikrai neabejingi kito žmogaus nelaimei, skausmui. Negalėjome net patikėti, kad per labai trumpą laiką surinksime tiek pinigėlių. Buvo surinkta 20580 litų.
Daugelis pamanys – kodėl taip ilgai nebuvo nupirkta pompa? Pasak gydytojų, specialistų, pompos dėjimo procesas – ilgas ir sudėtingas. Pirmiausiai tokio amžiaus vaiką reikia paruošti tiek psichologiškai, tiek morališkai. Labai sunku įtikinti tokius vaikus, kas ta pompa yra, kad jiems tikrai pompa reikalinga ir kad ji tikrai jiems padės. Po ilgų pokalbių, apsilankymų pas gydytojus, specialistus Matas buvo paruoštas šiam procesui.
Šių metų spalio pradžioje Kauno klinikose Matui buvo uždėta bandomoji insulino pompa. Kadangi ji berniukui tiko, lapkričio pabaigoje ši pompa buvo pakeista į nuolatinę. Iš UAB „Monameda“ buvo nupirkta insulino pompa, kuri kainavo 14500 litų. Likusi dalis pinigų t. y. 6080 litų bus skirti pompos išlaikymui. Matas ir jo tėveliai įsigijo būtent tokią pompą, apie kokią svajojo. Reikia daug žinoti. Pompoje yra daug programų, nustatymų. Viską Matas turi pats išmokti, suderinti pagal savo organizmą. Tėveliai prieš tai dalyvavo seminaruose, kad suprastų, kaip reikia elgtis su tokia modernia pompa. Matas – imlus berniukas. Jis jau dabar puikiai tvarkosi prižiūrimas tėvelių ir sesutės.


Ačiū visiems, kurie patikėjo, kurie aukojo... Ačiū už Jūsų gerumą... Juk gerumas, tai lyg veikla, iš kurios gaunasi tas jausmas. Gyvenimas turi ir gali būti nesibaigiantis džiaugsmas – rašė L. Tolstojus. Tad tegul Matas džiaugiasi gyvenimu... Tegul būna laimingas ...

Vabalninko bendruomenės tarybos pirmininkė Dalia Strautinienė
2014 m. gruodžio 10 d.


Kvietė bendruomenės Sporto šventė

Kaip sakoma, kartais idėja gimsta akimirksniu, tik belieka ją įgyvendinti...
Sugalvojo bendruomenės nariai Audronė ir Adolfas suorganizuoti bendruomenės Sporto šventę. Susirinkusi taryba mielai pritarė šiai idėjai. Nusprendėme šventę daryti liepos 12 dieną. Padėjome Audronei ir Adolfui sutvarkyti aplinką, paruošti inventorių sportinėms rungtims. Bendruomenės moterys virė sriubą dalyviams ir žiūrovams pasistiprinti.
Organizuotos 5 rungtys: krepšinio baudų mėtymas, smiginis, žiedų mėtymas, žvejyba gražiame Audronės ir Adolfo tvenkinyje, virvės traukimas. Diena pasitaikė graži. Visi buvo patenkinti ir oru, ir bendravimu, ir sodybos aplinka.
Prasidėjo varžybos. Šventės dalyviai noriai registravosi į komandas. Varžybos vyko draugiškai, visi dalyviai buvo apdovanoti vietinių verslininkų, ūkininkų, rėmėjų suvenyrais.
Prie aptarimo laužo nusprendėme šventę organizuoti ir kitais metais. Tegu ji tampa tradicine Spoto švente.

2014 m. liepos 14 d.

Ruošiamės eglutės įžiebimui

Artėjo visiems laukiama miestelio eglutės įžiebimo šventė. Mūsų bendruomenė vėl nenuleido rankų jai ruošdamasi. Bendruomenės merginos Renata ir Kristina padėjo seniūnijos vyrams papuošti miestelio gražuolę eglę. Susirinkime buvo nutarta kepti meduolius, sausainius, virti kavą, arbatą ir jais vaišinti visus šventės dalyvius ir svečius. Bendruomenės namuose pradėtas remontas nesutrukdė mūsų moterims išpildyti užsakymo... Tiksliai žinome – jei noro yra, tai vietos visada galima rasti savoje virtuvėje. Ir taip, nieko nelaukdamos Audronė Rinkūnienė, Zita Kumpelienė, Genovaitė Šipelienė pradėjo pasiruošimą meduolių kepimui.
Darbas virte virė Audronės ir Adolfo Rinkūnų virtuvėje keletą dienų. Reikėjo prikepti tiek meduolių, kad užtektų visiems.


Moterims viskas pavyko puikiai: iškepta 300 meduolių, pilna pintinė sausainių. Visi, dalyvavę šventėje, buvo pavaišinti meduoliais, sausainiais ir sušildyti karšta arbata, kava. Nuoširdumas, gerumas, atjauta, supratimas – tai dalykai, priverčiantys pajusti tikrą Kalėdų dvasią. Tai supranti pamatęs laimingus ir linksmus ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų veidus. O tai supratęs, ruošiesi jau kitai šventei... Juk vėl tavo širdžiai bus gera...

2013 m. gruodžio 12 d.

Pradedamas vykdyti projektas

2013 m. vasario 4 d. pateikėme projekto „Vabalninkiečiai kuria jaukius namus“ paraišką Biržų Vietos veiklos grupei (VVG) pagal vietos plėtros strategijos „Biržų rajono savivaldybės kaimo vietovių vietos plėtros strategija iki 2013 metų“ I prioriteto „Teritorinė sanglauda – patrauklios ir patogios gyventi bei dirbti aplinkos kūrimas“ 1 priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ vertinimui. Rezultatai buvo mums palankūs. Šio projekto įgyvendinimui mums skirta 205000 litų. Atlikus viešuosius pirkimus, pasiūlymą remonto darbams laimėjo D. Širmelio įmonė. Su šia įmone 2013 m. lapkričio 21 d. pasirašyta rangos sutartis. Jau pradėti remonto darbai.
Pagrindinis šio projekto tikslas - suremontuoti bendruomenės namus, įkurti patalpas vietinių amatų plėtojimui, taip pat sudaryti sąlygas maloniam ir jaukiam bendravimui įvairaus amžiaus bendruomenės narių grupėms.

2013 m. gruodžio 5 d.

Sveikai judėti kitaip

Šiaurietiškas ėjimas – ėjimas su specialiomis lazdomis – populiarėja visame pasaulyje kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus žmonėms.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šiaurietiškas ėjimas yra paprastas dalykas ir užtenka paimti į rankas lazdas ir pirmyn! Galima daryti ir taip. Tačiau norint maksimaliai išnaudoti galimą teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį mūsų kūnui ir gauti iš ėjimo su lazdomis didžiausią malonumą, verta išmokti šiaurietiško ėjimo technikos.

Vabalninko bendruomenė kartu su Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru 2013 m. spalio 30 d. kvietė visus į Vabalninko bendruomenės namus sužinoti daugiau apie šiaurietišką ėjimą. Kad vabalninkiečiams ši sporto šaka nėra naujovė, paaiškėjo susirinkus nemažam būreliui žmonių. Daugelis atėjo į paskaitą jau su savo lazdomis, kiti rinkosi pasiklausyti apie šį ėjimą ir jo techniką. Nuotaikingas, energingas, linksmas sporto treneris Kostas Strelcovas susirinkusiems atsakė į jiems rūpimus klausimus, papasakojo apie šiaurietiško ėjimo techniką, naudą, pademonstravo kaip taisyklingai pasirinkti ir prisitaikyti lazdas. Po teorinės dalies visi patraukėme į rudeninį Vabalninko miesto parką, kur praktiškai išbandėme šiaurietiško ėjimo techniką, atlikome įvairius sportinius pratimus.



Renginio metu nestigo nei energijos, nei geros nuotaikos, nei padėkos žodžių instruktoriui ir Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojoms.

2013 m. lapkričio 4 d.

Šarvojimo salė bendruomenės namuose

Vabalninko bendruomenė neturi kada atsipūsti nuo darbų. Vieni renginiai baigiasi, ruošiamasi kitiems, vienus darbus baigi, jau į duris beldžiasi kiti...
Vasarą buvo uždaryta Vabalninko miestelio šarvojimo salė, buvo ruošiamasi patalpų nuomos konkursui. Miestelio gyventojams šis atvejis sukėlė daug nepatogumų. Buvo sukviestas bendruomenės tarybos posėdis, kurio metu nutarta šarvojimo salę įrengti antruose bendruomenės namuose (buvusioje mokykloje B. Sruogos g. 39) Už salės įrengimą atsakingomis paskirtos Audronė Rinkūnienė ir Zita Mėjerienė.
Salės inventorių bendruomenei dovanojo bendruomenės narė Zita Mėjerienė. Trūko tik pinigų nors kosmetiniam patalpų remontui. Į pagalbą sujudo ne tik bendruomenės nariai, bet ir miestelio gyventojai. Labai dėkojame visiems prisidėjusiems tiek pinigais, tiek darbu, tiek patarimais, tiek daiktais. Ačiū Jums.

Sieną puošia Vido Vaitiekūno grafinis paveikslas „Gyvenimas“

Salė įrengta. Ją pašventino Vabalninko klebonas Povilas Miškinis.
Nors pradiniai darbai padaryti, bet dar labai reikia nors dalinai suremontuoti pastato stogą, trūksta remonto ir pagalbinėms patalpoms. Visada būsime dėkingi už bet kokią gyventojų bei įmonių paramą.

2013 m. rugsėjo 20 d.


PASIRAŠYTOS BENDRADARBIAVIMO SUTARTYS

Įgyvendinant Europos sąjungos ir Lietuvos kaimo tinklo remiamą projektą „Bendruomenės indėlis į Vabalninko krašto tradicijų puoselėjimą ir paveldo išsaugojimą“, aplankėme Anykščių, Pasvalio, Plungės rajonų bendruomenes. Pas mus buvo atvykę Tauragės rajono Kęsčių bendruomenės atstovai. Sužinojome kaip gyvena, dirba, ilsisi, švenčia šventes šių bendruomenių žmonės, galėjome pasidalinti gerąja patirtimi ir prisidėti prie darnios kaimo plėtros, skatinančios bendruomeniškumą, savanorystę, partnerystės stiprinimą tarp kaimo plėtros dalyvių, jaunimo. Dalyvavimas projekte padidino tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus bendruomenės narių pasitikėjimą savimi, suteikė praktinių bei teorinių žinių.

Teminių susitikimų metu buvo pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su šių rajonų bendruomenėmis.

Bendradarbiavimo sutarties su Troškūnų bendruomene pasirašymas Bendradarbiavimo sutarties su Žilpamušio bendruomene pasirašymas Bendradarbiavimo sutarties su Platelių bendruomene pasirašymas Bendradarbiavimo sutarties su Kęsčių bendruomene pasirašymas

Pagrindiniai sutarčių tikslai:
– vykdyti patirties ir informacijos sklaidą tarp Vabalninko ir Anykščių rajono Troškūnų, Pasvalio rajono Žilpamušio, Plungės rajono Platelių, Tauragės rajono Kęsčių kaimo „Elbenta“ bendruomenių;
– remti bendruomenių vizitus;
– skatinti bendruomeninių organizacijų, įstaigų, gyventojų kontaktus.

Nutarta: keistis informacija apie organizacijų veiklą, kurti naujas ir patrauklias tarpusavio bendravimo ir bendradarbiavimo formas, taip pat organizuoti bendrus renginius.

2013 m. birželio 13 d.


Bendruomenės visuotinis susirinkimas

2013 m. gegužės 17 d. Vabalninko bendruomenės namuose įvyko visuotinis bendruomenės susirinkimas. Apie susirinkimą bendruomenės nariai buvo informuoti rajoniniame laikraštyje „Šiaurės Rytai“ (2013 m. gegužės 7 d.), įteikiant kvietimus, telefonu. Šiuo metu bendruomenės sąrašuose yra 86 nariai, susirinkime dalyvavo 46 nariai.

Susirinkimo darbotvarkė:
1. Bendruomenės tarybos pirmininkės Dalios Strautinienės ataskaita už 2012 metus.
2. Revizijos komisijos ataskaita už 2012 metus.
3. Einamieji klausimai.
4. Bendruomenės maisto paruošimo virtuvės produkcijos pristatymas ir degustacija.

Savo ataskaitą bendruomenės pirmininkė Dalia pradėjo pristatydama projektus, kuriais ir prasidėjo 2012 metai. Ji papasakojo apie įvykdytus bei šiuo metu vykdomus bendruomenės projektus. Buvo paminėti įvykę renginiai, kurių 2012 metais buvo tikrai nemažai. Taip pat kiekvienas susirinkime dalyvavęs bendruomenės narys galėjo apžiūrėti visus iš projektų lėšų įsigytus daiktus, naujai įrengtą maisto paruošimo virtuvę. Buvo pristatytos projektų finansinės išlaidų lentelės, pagal kurias kiekvienas pamatė, kaip panaudotos paramos lėšos. Taip pat buvo apžvelgta pirmoji kelionė į Anykščius, kuri vyko pagal patvirtintą kaimo tinklo projektą. Paminėtos organizuojamos kelionės į Pasvalio ir Plungės rajonų bendruomenes. Į keliones aktyviai registruotis pakviesti bendruomenės nariai.

Bendruomenės pirmininkė informavo apie naujai parašytą ir vertinimui pateiktą projektą, pagal kurį numatytas Vabalninko bendruomenės namų (B. Sruogos g. 7, Vabalninkas) remontas.

Buvo padėkota visiems, kurie prisidėjo prie patvirtintų projektų įgyvendinimo savo darbu, patarimais ir piniginėmis lėšomis, pervedė 2 proc. pajamų mokesčio į bendruomenės sąskaitą.


Bendruomenės maisto paruošimo virtuvės produkciją pristatė bendruomenės narės Zita Kumpelienė ir Audronė Rinkūnienė. Jos, panaudodamos už projekto lėšas įsigytą kompiuterinę techniką, skaidrėmis pristatė visą bendruomenės virtuvės veiklą nuo jos įrengimo iki dabar. Visi susirinkusieji pakviesti pasivaišinti bendruomenės virtuvėje puikių šeimininkių Zitos Kumpelienės, Audronės Rinkūnienės, Danutės Brazdžiūnienės paruoštais patiekalais.

Prie puodelio arbatos ir kavos valgiai buvo išragauti, įvertinti. Susirinkimo metu netrūko minčių, pasiūlymų tolesnei bendruomenės veiklai.

Bendruomenės pirmininkė padėkojo visiems susirinkusiems, tiems, kurie bendruomenę supranta, ja tiki ir palinkėjo gerų, prasmingų šių metų. Nes šie metai tikrai bus turiningi naujovėmis, darbų mažiau nebus, jų tik daugės. Bet mes jų nebijome...

2012 m. gegužės 17 d.


Laukiame įsižiebiant žvaigždės

Įsiklausykim į advento tylą,
Ji taip teisingai gruodyje prabyla.
Lyg zylė šokdama prie trupinių,
Lyg tas žmogelis vienas tarp žmonių,
Priklaupusių ištart „pasidalink“,
Lyg vieškelis einąs Kalėdų link.

Alma Karosaitė

Krito didelės ir baltos gruodžio snaigės... Būrelis žmonių skubėjo į Vabalninko bendruomenės namus. Juose visus pasitiko jaukiai sukurta, ramiai degančių žvakių, šilta nuotaika. Renginio vedėja Danutė Brazdžiūnienė visus kvietė prie bendro vaišėmis padengto, adventinės vakaronės stalo.

Adventas – tai rimties ir susikaupimo, o kartu ir džiugaus laukimo metas. Visi ramiai klausėsi Danutės Brazdžiūnienės, Vitenės Repšienės, Reginos Samukaitienės pasakojimų apie adventą, apie senovinius papročius, tradicijas, burtus, valgius.


Vakaronės metu Meda Brazdžiūnaitė papasakojo apie tai, ką simbolizuoja žvakių liepsna, jos skleidžiama šiluma advento metu. Mažiausi vakaronės dalyviai Austėja ir Vainius padeklamavo kalėdinius eilėraščius.
Šį žvarbų žiemos vakarą visus susirinkusius sušildė ne tik puodelis arbatos, bet ir jaukus bendravimas, iš širdies skaitomos eilės, pakylėjo sugiedotos giesmės.

2012 m. gruodžio 17 d.


Gerumo nebūna per daug

Artėja didžiausios metų šventės. Kiekvienas laukiame stebuklo, dovanų, artimų žmonių aplankymo... Yra tokių žmonių, kurie nebeturi kas juos aplankytų, sušildytų savo šypsena, rankos paspaudimu, dovanėle. Vabalninko bendruomenė šiais metais nutarė aplankyti vienišus seniūnaitijos senolius. Bendruomenės virtuvėlėje triūsė moterys Ona Stirkienė, Zita Žitkevičienė, Asta Brazdžiūnienė ir Zita Mejerienė – kepė meduolius, bandeles, sausainius. Į kiekvieną iš jų įdėjo po šypseną, linkėjimą, žiupsnelį šilumos...

Penktadienio popietę, bendruomenės narė Dalė Markutienė su mokinėmis Oksana Gasaitiene, Jolanta Čyžiene ir Jūrate Mačinskiene išsiruošė į kelionę. Buvo baimintasi, kad senoliai gali neįsileisti. Tačiau visai be reikalo. Senoliai negalėjo slėpti džiaugsmo ir susijaudinimo, kad pirmą kartą juos kažkas aplankė, paglostė.

Stasė Urbonienė su ašaromis akyse pasiguodė, kad per 75 metus pirmą kartą ją aplankė bendruomenės moterys, pradžiugino savo dėmesiu ir šviežiai keptomis bandelėmis. Viktoras Auzienž pasitiko lauke ir maloniai priėmė atneštas lauktuves. Valė Kumpelytė dėkojo už šiltą apkabinimą, Albina Mulokienė tiesiog už aplankymą. Marijonas Rūta, Kazys Šamšonas, Saviera Šleivytė, Paulina Šlekonė taip pat džiaugėsi pirmą kart sulaukę tokių šiltų svečių.



Per trumpa buvo diena aplankyti visus, kuriems reikia to dėmesio, bendravimo, apkabinimo.
Gerumo niekada nebūna per daug. Džiugu, kai kažkam nors trumpam būna gera ir šilta.

2012 m. gruodžio 17 d.



Nuo pat bendruomenės įkūrimo bendruomenės nariai stengiasi nepamiršti savo krašto švenčių, papročių ir tradicijų.

Tapo tradicija sveikinti visus bendruomenės buvusius ir esamus mokytojus. Jų bendruomenėje net 15. Surengėme vakaronę, kurios metu mokytojai mielai pasidalino savo prisiminimais.

Taip pat organizuojame Kalėdinę vakaronę, kurios metu nepamirštame senovinių papročių. Vakaronės metu prisimename mūsų tėvų, senelių, prosenolių švenčių tradicijas, stengiamės jas perduoti savo jaunimui.

Daug gerų prisiminimų ir emocijų palieka naujametinis vakarėlis, kurį veda mūsų jaunimas. Jo metu visi bendruomenės nariai gali prisiminti praėjusius metus ir pasidalinti savo mintimis ir planais kitiems ateinantiems metams.

Šiais metais buvo puiki Užgavėnių šventė. Bendruomenė surengė stilizuotas vestuves. Visi buvo sužavėti puošniu piršliu ir svočia, nuostabia jaunųjų pora ir gausia jų palyda. Kitais metais bendruomenei suteikta organizuoti Užgavėnių šventę seniūnijos mastu. Tam bendruomenė parašė projektą, kuris leis šią šventę organizuoti įdomiau, linksmiau, išradingiau. Kepsime ant laužo blynus pagal senovinius močiučių receptus, šoksim, trypsim – žiemą vysim.

Renginiai ir kelionės vis labiau sujungia bendruomenę. Per neilgą bendruomenės gyvavimo laikotarpį aplankėme kelis koncertus ir spektaklius. Iš jų grįžome pakylėti, pasisėmę naujų minčių, energijos, sielos šilumos.

Pirmą kartą miestelio istorijoje, bendruomenė kvietė paminėti pasaulinę mezgimo dieną. Tai daryti kvietėme ne tradiciniu mezgimu virbalais, o mezgimu ant grėblio. Šio neįprasto užsiėmimo pradininkė mūsų krašte yra bendruomenės narė, tautodailininkė, amatininkė Zita Kumpelienė. Renginio metu mezgėme, dalinomės naujai sukurtais raštais, džiaugėmės numegztais įmantriais šalikais, skraistėmis ir kitais gaminiais.

Bendruomenės nariai aktyviai dalyvavo tradicinėje pavasarinėje talkoje „Darom 2012“, kurios metu buvo sutvarkyta aplinka prie bendruomenės namų.

Vabalninko bendruomenė vykdo įvairias akcijas. Šią žiemą darėme gerumo akciją „Padėkime Matukui džiaugtis gyvenimu“. Rudenį organizavome medelių sodinimo akciją. Prie bendruomenės namų pasodinome tujų, pastatėme koplytstulpį, kuris ateinančioms kartoms primins mūsų bendruomenę.

Tikime, kad visos akcijos taps tradicinėmis, puoselėjančiomis santarvę ir kuriančiomis grožį gimtajame mieste.
Bendruomenė turi tradiciją sveikinti jubiliejų proga bendruomenės narius. Tai tarsi dar vienas žingsnis į kiekvieno bendruomenės nario širdį, jos kertelėje paliekant nors žiupsnelį šilumos.

Pagal daugiametę tradiciją, kiekviena bendruomenė turi savo krikštatėvius, į kuriuos jie gali kreiptis prireikus patarimų, palaikymo. Bendruomenės krikštatėviais sutiko būti Biržų merė Irutė Varzienė ir Biržų rajono savivaldybės garbės pilietis Aleksandras Zeltinis. Šiais – 2012 metais – bendruomenė buvo pakrikštyta.

2012 m. lapkričio 16 d.